Spřízněná duše XI.

23. dubna 2017 v 1:13 | Tokio Hotel - Česká Republika |  Spřízněná Duše
Zvedla jsem oči k Billovi, který měl ty svoje plné starostí. "Neměj strach. Aspoň že už se našel. Postarám se o něj neboj... je jen opilej. Teď si jdi domů lehnout jo? Toma nechám vyspat na pohovce." Snažila jsem se ho postavit, ale nepodařilo se. Pořád se mu podlamovaly kolena. Tak jsem ho čapla za ruce a táhla ho po podlaze až k pohovce, na kterou jsem ho s obrovskou námahou vytáhla. "Uf" vzdychla jsem si a otřela si čelo, na kterém se objevilo pár kapiček potu. "Teda ta léčba mi dává fakt zabrat."
"Děkuju Ti jsi skvělá."
"Není vůbec za co. Přece bych to nenechala na Tobě když jsi v tomhle stavu. Doprovodím Tě domů. V tomhle stavu stejně nikam neuteče." Zasmála jsem se vzala si z poličky klíče a šla doprovodit Billa domů. Celou cestu jsem ho podepírala, aby se mu náhodou nestalo ještě něco dalšího. "Bille? Kde je vlastně Jess? Proč tu není s tebou?"
"Má nějakou práci."
"Teď v noci?"
"Ne to ne ale, letěl do ciziny víš?" Posmutněl. "No jasně" zasmála jsem se a plácla se do čela. "A kdy se vrátí?"
"No nějak ke konci týdne."
"Hele a co kdybych za Tebou chodila starat se o Tebe když tu Jess není?"
"To není třeba....Tom se o mě postará." Já nadzvedla obočí a koukala na něj pohledem: to jako vážně? "No tak ne, ale stejně to po Tobě nemůžu chtít."
"Dovol mi to prosím."
"Tak fajn. Na háčku vedle hlavních dveří visí náhradní klíče tak si je vezmi."
"Fajn zítra se tu ukážu i s Tomem až bude způsobilej stát na vlastních nohách" zasmála jsem se a Billovi pomohla do postele. "Tak ahoj chlape a moc tu nevyváděj když máš ten barák pro sebe." Mrkla jsem na něj a pousmála se. "No juchat nebudu asi ještě dlouho."
"Hezky se vyspi. Dobrou." Naklonila jsem se nad něj a dala mu pusu na čelo jako malému dítěti, které máma ukládá ke spánku. "Takhle nás každou noc ukládala máma. Někdy se mi po ní strašně stýská."
"Už na nic nemysli a spi. Dobrou." Ještě jsem ho pohladila a odešla domů, kde mi na pohovce ležel Tom úplně namol. Povzdechla jsem si a šla do ložnice kde spávali rodiče pro peřinu a polštář. Na chvíli jsem se v pokoji zastavila a prohlížela si to tam. Postel, kde máma s tátou spávali zůstala nedotčena. Tak jak ji ustlali než odešli. Poseta prachem tak jako zbytek nábytku v pokoji. Lehce jsem prsty přejela po lemu peřiny a z očí se mi začaly kutálet slzy. Ne..nemůžu plakat. Vyrovnala jsem se s tím. Kdyby tu tak mohli být semnou. Povzdechla jsem si a setřela si hřbetem ruky slzy. Rozešla jsem se k veliké staré skříni z masivního dřeva, ale když jsem viděla tu vrstvu prachu usoudila jsem, že bude lepší půjčit Tomovi moji peřinu. Rychlostí blesku jsem vystřelila z pokoje jinak bych začala brečet znovu. Ve svém pokoji jsem z postele vzala peřinu a polštář a šla zpátky do obýváku. Vše co jsem měla v ruce jsem položila na křeslo vedle pohovky a začala Tomovi rozepínat kalhoty. Rozepla jsem pásek a pár knoflíčků a jedním jemným pohybem mu kalhoty z nohou stáhla. Poskládala jsem je a položila na konferenční stolek. Tričko jsem mu neměla šanci sundat, takže jsem to ani nezkoušela a přikryla ho. Jemně jsem mu nadzvedla hlavu a zastrčila pod ni polštář. Z vlasů jsem mu stáhla gumičku, aby ho vlasy smotané do drdolu netlačily a položila ji na stolek vedle kalhot. Jeho dlouhé tmavé vlasy se mu spustily podél tváře. Vypadal sladce i když byl opilej do němoty. Když jsem se probrala z přemýšlení uvědomila jsem si, že už na něj zírám docela dlouho. Co se to semnou sakra děje? Na silný smutek, který mé srdce ždímal jako citrón jako bych úplně v jeho přítomnosti zapomněla. Nemohla jsem se ovládnout. Posadila jsem se vedle něj na pohovku a jen tupě zírala. Důkladně jsem si prohlížela každý milimetr jeho hladce oholené tváře. Natáhla jsem ruku a lehounce se jí dotkla. Ucítila jsem pohyb, lekla se a s rukou ucukla. Tom sladce zamlaskal, ale spal dál. Usmála jsem se a dál na něj zírala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš povídku Spřízněná duše?

Ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama