Feel It All 3 - Kapitola 41.

9. srpna 2018 v 12:00 | By Best.ie |  Feel It All 3
Sedím v řadě prázdných židlí. Lidi kolem pomalu opouštějí místo a já se nemůžu hnout. Nejde to. Když bych se zvedl, opustil bych ji tím nadobro. "Billy, já už s Mel a Oliverem půjdu. Počkáme tě doma." políbí mě mamka na čelo a pohladí po zádech. Oliver zabořený do kapesníku následuje Simone. Upřeně sleduji její fotku… tolik mi chybí ten její smích. Ten její pohled, který jsem vždy vyhledával a tolik mě hřál na srdci. To její objetí, které mi dávalo pocit bezpečí… Cítím se tak prázdný. Měl jsem jí být větší oporou. Být jí nablízku a říct, že jsem tady pro ni. Někdo si sedne vedle mě. Mlčky tam sedíme a sledujeme její rakev. "Už je jí líp… Vždy její duše křičela o pomoc a my ani nevěděli, kolik toho pro nás dělá… Billy, neumřela nadobro. Máme Mel… a pokud… a pokud zůstane v našich myšlenkách a srdci, bude žít věčně." Ukápne mi slza z pod brýlí a vrhnu se Tomovi do objetí. Oba se rozpláčeme a já svým pocitům nechávám volný průběh. "Ty mě nesmíš opustit." zašeptám. "Nikdy jsem tě nechtěl opustit a už to neudělám, slibuji!" Pevně se stiskneme. "Odpusť mi… Odpusť mi, jak jsem se zachoval… Kdybych jí nenutil se sem vrátit, žila by." Sundám si brýle a podívám se Tomovi do očí. "Chci jí zpátky Tome… já jí tolik miloval!" cítím bolest, která mi svírá hrdlo. Tolik bych chtěl zakřičet na celý svět… . Zvednu se a přijdu k rakvi. Pohladím ji po délce její hrany a jemně zašeptám: "Miluji Tě Mio a v mém srdci zůstaneš… navždy!" kleknu si k ní, čelo opřu o rakev, zavřu oči a mé rty jí naposledy zazpívají:

Takhle mi tluče srdce
Protože ty jsi ten důvod
Ztrácím svůj spánek
Prosím, vrať se teď

Takhle jdou mé pochody myšlenek
A ty jsi ten důvod
Proč stále dýchám
Teď jsem beznadějný

Vylezl bych na každou horu
Přeplaval bych každý oceán
Jenom abych byl s tebou
A napravil, co jsem pokazil
Oh, protože potřebuju aby jsi viděla
Že ty jsi ten důvod

Takhle se mi třesou ruce
Protože ty jsi ten důvod
Proč moje srdce stále krvácí
Potřebuju tě teď

Kdybych uměl posunout hodiny dozadu
Ujistil bych tě, že by světlo porazilo tmu
Strávil bych každou hodinu, každého dne
Ochraňováním tě

Vylezl bych na každou horu
Přeplaval bych každý oceán
Jen abych byl s tebou
A napravil, co jsem pokazil
Oh, protože potřebuju aby jsi viděla
Že ty jsi ten důvod
Yeah, yeah...

Vylezl bych na každou horu
Přeplaval bych každý oceán
Jen abych byl s tebou
A napravil, co jsem pokazil
Oh, protože potřebuju aby jsi viděla
Že ty jsi ten důvod

Stojím venku a sleduji západ slunce. Kouřím cigaretu a snažím se stále pochopit proč. Kdybych udělal něco jinak, bylo by to jiné? Žila by? Je to pár hodin, co pohřeb skončil a já bych tam seděl ještě teď, kdyby mě Tom neodtáhl. Tolik bych chtěl rukou laskat její tělo. Zlíbat její krk a říct jí, že je to to nejlepší, co mě potkalo, ale je pozdě. Už neuslyší nic, co mám na srdci… Tom se postaví vedle mě a zapalovačem škrtne pod cigaretou. "Jak jí našli?" Zadívá se na oblohu, která se pomalu stmívala. "Upozornil na ni pes, který neustále štěkal u plotu. Majitelům to přišlo zvláštní, protože to nikdy nedělal a tak jí tam našli… v louži krve... měla u sebe doklady a... nebylo těžké ji… Tome, já ji byl identifikovat a … bylo to jako spala… Tak jsem na ní chtěl zakřičet, aby se probudila… její tvář však byla bledá… prázdná...bez života." pronesu do ticha. Tom mě chytne za rameno. "Co budeš dělat s klinikami?" Už jsem mluvil s Joshem. Byl blízký přítel Matea a Mii chtěl pomoct. Myslím, že to je ta správná osoba, která by to měla dodělat… ale jedno vím jistě. Nechám stáhnout z prodeje Miinu knihu."
"Proč?" podíval se na mě udiveně Tom. "Protože chci, aby si jí ti, kdo jí znali pamatovali tak, jaká byla… nechci, aby si mysleli, že byla divná a neměla to v hlavě v pořádku, zaslouží si to." Tom odhodí cigaretu na zem a nohou ji udusí. "Co bude dál? Jak to bude pokračovat bez… ."
"Bez ní?" doplní mě Tom. "Bille, její ztráta mě bolí jako tebe. Miloval jsem jí tak jak ty… Její poslední telefon byl, abych šel za svým srdcem a to taky půjdu. Moji budoucnost vidím v Helen a mé malé Mel. Musím jít dál a ty … ty bys měl jít taky." Lehce mě poklepe na rameno. "Určitě by si to tak přála." odejde dovnitř. "Jednou… se snad potkáme." lehce zašeptám. Svůj zrak zpátky upřu na oblohu a naposledy jí pošlu vzdušný polibek.

O 20 let později.

"Mel, máš tu svíčku?" podívá se na mě Oliver, "Počky, najdu ji." začnu hledat v kabelce. Vytáhnu jí a Bill mi podá zapalovač a mezitím dá obrovskou kytici do vázy. "Ten čas tak hrozně letí." podívá se na její fotku. "Myslíte, že na nás mamka dohlíží?" podívám se na všechny. "To víš, že jo." pronese táta. Bill mě a Olivera obejme kolem ramen. "Byla by na vás pyšná." Políbí mě na tvář. "Musím jít, žena mě čeká. Ahoj." obejme mě na rozloučení Oliver. "Pozdravuj mého synovce." mrknu na něho. "Budu. Čaute kluci." mávne rukou a odchází pryč. "Mel, měl bych ti něco dát." vytáhne Bill z kapsy obálku. "Včera, když jsem byl na půdě… našel jsem vzpomínkovou krabici Mii. Bylo v ní tolik věcí a vzpomínek a… ," dá mi obálku do ruky, "Tahle obálka pro tebe. Úplně jsem na ní zapomněl." pohledem sjede na náhrobek a ruce založí na hrudi. "Měli bychom tě teď s ní nechat o samotě." Obejme mě a políbí. "Potom dojdi domů. Helen s Charlotte na nás čekají s večeří." objetí mí věnuje i taťka. "Tam bude i Charlotte? Já myslela, že bude s tím svým klukem?"
"O tom nic nevím" podívá se na mě překvapeně. "Jak o své dceři nemůžeš nic vědět?" začnu se smát. "Děláš, jak kdyby ses mi ty se vším svěřovala." mrkne na mě a s Billem se vydají na cestu. Já se podívám na obálku v ruce. Sednu si k náhrobku, o který se opřu a otevřu to tajemství, které se skrývalo uvnitř. "Tak copak jsi mi napsala." promluvím k ní.

Moje malá Mel,
ať už je z tebe slečna tak věř, že v mém srdci navždy zůstaneš jako to moje malé miminko, které mi svým úsměvem rozzářilo den. Je to možná pro tebe stále těžké pochopit proč jsem to udělala, ale věř, že pro mě to byla ta nelepší cesta osvobození. Nikdy bych ti nechtěla ublížit a představa, že bych tě mým jednáním a chováním zatáhla do problémů, ve kterých jsem neustále byla… bylo nemyslitelné. Vím, že se o tebe Bill s taťkou skvěle postarají a vychovají šikovné děvče, které bude dělat všem radost tak, jak bych si to přála. Stanu se tvým andělem strážným a budu ti nablízku, to mi věř. Miluju tě má princezničko. Snad mi to jednou odpustíš. Tvá milující mamka.

Utřu si slzu, která mi stékala po tváři dolů. V dopise najdu ještě něco. Byl to malý přívěšek, který vypadal jako smyčka. Jemně ho stisknu v pěst. Mít něco, co psala vlastní rukou byl pro mě jako poklad a hlavně to bylo psáno mně. "To víš, že jsem ti odpustila." zašeptám a podívám se na její fotku. "Chybíš mi, ale vím, že na mě dáváš pozor." Poupravím kytku, kterou do vázy vložil Bill a vydám se domů.

Bill po mnoho let zůstal sám a nemohl se s Miinou smrtí smířit. Po dlouhé léta jeho srdce zůstalo věrné jenom jí. Kapela se dala zpět dohromady a všechno, co se stalo, je stmelilo. Tom se po třech letech oženil s Helen a narodila se jim dcera Charlotte. Oliver vystudoval vysokou a stal se z něho uznávaný právník. Oženil se a čekal se svou manželkou rodinu. Mel, když dospěla do věku, kdy dokázala pochopit, co se s její matkou stalo se rozhodla, že chce pomáhat lidem, jako byla ona. Dostala se na dobrou školu a chtěla být psychiatričkou. Simone se po tom všem nastěhovala do L.A., aby mohla mít všechny pohromadě a dohlédnout na ně. Josh po smrti Mii převzal kliniky a dokončil plány, které měla. Stavbu dokončil, sjednotil kliniky do jedné a před komplex nechal postavil sochu Mii, která dohlížela na celý areál jako strážný anděl.

The Endu


A nakonec, vzkaz autorky pro Vás všechny, kteří jste trpelive čekali s nadšením na každý jeden díl a docetli FIA až do komce:

Milý čtenáři,
příběh Feel It All, a to i Mii, skončil - ač tragicky. Někdy vše nekončí větou: "Žili spolu až do smrti". Chtěla jsem prostřednictvím jí trochu ukázat, že jsou lidi, kteří někdy bojují sami se sebou a nemají to jednoduché. Někdy je to temno uvnitř jich pohltí a spolkne.
Snad jsem Vás moc koncem nenaštvala, protože jsem osobně při psaní cítila, že je to správné zakončení jejího utrpení za to vše, co zažila. Doufám, že jste prožili za celé tři díly trochu napětí, soucitu i radosti při prožívání života jak Mii, tak kluků. Tímto bych Vás chtěla poprosit o napsaní dojmů, pocitů a to, jak se Vám to líbilo. I když to bude negativní reakce, ale i to je hodnocení. Je dobré vědět, že aspoň někdo četl FIA, protože to kolikrát nakopne k dalšímu psaní.
Moc děkuji,

Best.ie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš povídku Feel It All 3?

Ano

Komentáře

1 Lucyisnotok Lucyisnotok | E-mail | 9. srpna 2018 v 17:29 | Reagovat

:'( aaah to bolo tak krásne napisane. Je jej už dobre.
A k celej FF-FIA:  zo začiatku som to nechcela čítať, no jeden večer, som začala čítať a dostávalo ma to čoraz viac, :)  vždy som  čakala Keď bude ďalšia čast.  Celá FFka je krásna, má smutné aj veselé časti, niečo také napísať, nedokáže každý :)
Viem aj podľa seba, skúšala som to, no  vždy to skončilo zmazanim.
Úžasny príbeh :)
Budem rada ak sa tu objavy nejaký nový od teba :) už čoskoro dúfam :)

2 Ali Ali | 12. srpna 2018 v 19:26 | Reagovat

Krasne :) Sice som dufala v happy end s Billom ale nevadi :D urcite pis dalej!

3 Lucy Lucy | 13. srpna 2018 v 0:14 | Reagovat

Nádherný. Brečím jako želva. Konec tragický mě mrzí, ale chápu to. Raději mám ty happy endye. Jsi skvělá v psaní příběhů. Opravdu mě povídka šíleně nadchla. Geniálně propletené zápletky. Prostě opravdu smekam. Pokud budeš psát další povídku, tak se moc těším až si ji přečtu.. děkuji.

4 Lucy Lucy | 13. srpna 2018 v 14:14 | Reagovat

A nechceš zkusit napsat druhý poslední díl s variantou happy end? 🙂 U spoustu příběhů jsem to tak viděla. 🙂 Určitě by jsme to ocenily 😙

5 Démononka Démononka | 14. srpna 2018 v 12:47 | Reagovat

A když jsme u toho, je v plánu, nebo se už dokonce realizuje, nějaká nová povídka 😇?

6 Best.ie Best.ie | E-mail | 14. srpna 2018 v 13:05 | Reagovat

Zdravím,
chci poděkovat za komentáře, které vkládáte. Co se týče rádoby druhé verze FIA v happy endu - to neplánuji. Mně samotné by to nešlo přes prsty. Musela bych vnitřně chtít a to nějak není. :) A co se týče dalších povídek? Náměty jsou, něco je rozdělané, ale čas není. Děti a škola mě nějak zatěžují více, než bych si představovala a soustředit se potom na příběh a život druhé osoby je těžší. Při psaní FIA jsem se ponořila do děje a žila Miiným osudem, což bych chtěla i u dalšího díla. Budu se snažit na tom  určitě zapracovat!! Slibuji.
Pokud budete mít dotazy - určitě se ptejte.
Best.ie  :)

7 Lucy Lucy | 15. srpna 2018 v 10:16 | Reagovat

Tak samozřejmě záleží na Tobě, Ty jsi autorka 🙂 chápu to. Tak snad se časem dočkáme. Já osobně budu netrpělivě očekávat další povídku 😙 děkuji.

8 Démonka Démonka | 15. srpna 2018 v 13:38 | Reagovat

[6]: Děkuji za odpověď ohledně dalších, budoucích povídek. Časovou náročnost určitě chápu. A co třeba některé z Vašich předchozích FF, jsou někde k dohledání? Že bych si zpříjemnila čekání 😉. PS: jste spíše Billovo, nebo Tomovo “děvče” 😁??

9 Best.ie Best.ie | 17. srpna 2018 v 13:36 | Reagovat

Tady na blogu jsou určitě nějaké povídky, ač nejsou mé tvorby, které upoutají. :)
FIA je moje druhá tvorba teprve. Můj první pokus byl Bubble dream, který se moc nevyvedl. Zkoušela jsem to teprve prvně, než vzniklo FIA. Jinak jsem spíše Billova duše :)

10 Lucyisnotok Lucyisnotok | E-mail | 18. srpna 2018 v 11:50 | Reagovat

[9]:  bubble dream sa ti podarila :) je úžasná :)

11 Martina Martina | 24. srpna 2018 v 21:25 | Reagovat

Z tejto webstránky som zatiaľ prečítala právu túto poviedku, kedže som si nechcela rozčítať súčasne dve či tri, aby sa mi to neplietlo. Mňa to zaujalo od samotného začiatku, takže už som len klikala, či je ďalšia časť. Ozaj super napísané, chválim, napätie, dynamika, zápletky, veselé i smutné časti. Koniec poviedky náhodou dobrý, nemusí sa všetko končiť šťastne a aspoň to vyvolalo iné emócie.

A teraz je čas na ďalšiu poviedku z tejto stránky =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama